Diskuze o letišti obce Odolená Voda

Diskuse k záměru přeměny podnikového letiště Aero Vodochody na veřejné mezinárodní letiště s kapacitou 3,5 mil. cestujících ročně.Přidejte váš komentář

komentářů 8 387

 • Ing. Petr Utěkal napsal:

  No, pane Hrabec,
  dost zmatený článek. Nějak nevím, co chcete říci.
  Ale máte pravdu, příliv, doslova invaze turistů – a to nejen do Prahy – škodí naprosto všemu.
  Do žádných letišť v Česku se ale žádné veřejné peníze kromě Ruzyně a vojenských letišť neinvestovaly. Taky proč – aby ještě více zvyšovaly možnosti hysterické turistiky? Jo – do té se naopak nepochopitelně investuje a to přelidnění a pustošení životního prostředí je toho důsledek. K čemu je to stěhování národů dobré? Aby vydělali hoteliéři a hospodští? To je skutečně ve prospěch lidí, státu, přírodě? Mně to připadá, jakože musíme všichni umanutě jet tam, kde už byli naši známí a sousedi, že to prostě je IN! Dost primitivní a maloměšťácké.
  A ty poznámky o záhadném slovenském kapitále a vládní čtvrti jsem nepochopil vůbec.

 • Miroslav Hrabec napsal:

  Zil jsem v Praze od roku 2004-12 a nyni v Norsku od roku 2012.
  Praha se rychle meni v cirkusove mesto a priliv dalsich turistu ji neprospeje.
  Jedine letecke spojeni z Norska je do Prahy. Cesko ma vsak mnoho letist nejsou vyuzita dostatecne ci aktualne vubec. Byly do nich investovany penize danovych poplatniku jak k vystavbe, tak rekonstrukci ci modernizaci v letech nedavnych. Avsak vidim, ze snaha provozovat soukrome letiste je stale neutuchajici a my lide, kteri pochazeji z jinych casti republiky se nemame jak dostat domu nez pres Prahu nebo polska letiste nikoliv regionalni ceska. V Polsku je cca 8 velkych letist v Cesku jsou letiste avsak jen jedno je uprednostnovano. Uz nechci, aby ceskou krajinu a obce nicil slovensky zahadny kapital a nevznikaly tak silene tlaky jako nove vladni ctvrt v polich za Prahou jako ze v Praze je dost kancelari a v regionech jsou take a take lide, kteri by tam radi pracovali a nestehovali se tam. STOP Pragocentrismu vykonavanymi bratislavcany.

  1
  1
 • Styx napsal:

  „z procesních důvodů“
  Předpokládám, že jde pouze o doplnění, resp. dořešení podání, aby se tím ES zabýval. Nicméně i tak je vzhledem k dalším věcem, nejen ohledně letiště, ale i jiných „prasáren“ mafiánských podnikatelů a pobíračů dotací, o něco nižší šance, že si prosadí svou. A některé z nich dokonce čeká pobyt za mřížemi 🙂

  6
  6
 • Holik libor napsal:

  Ano ladí jsem tady a budu jak bude třeba. Jako senátor by jsem minimálně dostal možnost popírat lži Penty a konečně nahradit naše možná vyjádření ve sdělovacích prostředcích kterou jsme nikdy nedostali . Určitě by jsem nemlcel ba naopak

  7
  2
 • Ing. Petr Utěkal napsal:

  Správně Ladislave.
  EU je nástroj pro prosazování sobeckých zájmů malé skupiny mafiánů jako je PENTA.
  Aly vy chybíte, Ladislave, co kdybyste sem pro pobavení zašel častěji?

  11
  4
 • Ladislav napsal:

  Určitě EU není nástroj pro prosazování sobeckých zájmů malé skupinky křiklounů jako jsou zde diskutující účastníci.
  Co kdyby už jste už přestali otravovat? Ale mám radost, že Libor Holík nechybí, ještě že mu to s tím senátem nevyšlo. To by bylo žluči.

  3
  14
 • Ing. Petr Utěkal napsal:

  No, tak Evropský soud pro lidská práva se údajně z procesních důvodů nebude naší žalobou na postup českých soudů zabývat.
  No, k čemu nám občanům pak celá ta EU je, když pracuje jen ve prospěch velkých korporací?

  10
  2
 • Ing. Petr Utěkal napsal:

  No – ona ta média nám obecně nepřejí, my jim taky na rozdíl od penty nic neplatíme.
  Ale nakonec – třeba neměli už o čem psát – to o té MUK napsali – i když je to už věc cca rok stará.
  Zkolaudovaná MUK na D8 (pro letiště) je jedna z těch 122 podmínek, aby mohlo být zahájeno stavební řízení.
  Podle mne to Penta zvorala. Když už chtějí letiště pro cargo, měli udělat EIA pro cargo. Ale to by samo sebou nešlo tak snadno, tak udělali EIA pro lidi. A navíc to tak zmastili, že i tehdy podplacené MŽP jim to musel vydat s těma podmínkama. Už ten počet – nikdy nevídaný – no a i když se jejich splněním vůbec nezabývají a ani nechtěli, některé jsou tak zásadní, že je prostě pominout nelze. Tedy v našem případě. Jde o to, že jsme vyhráli soudy o (ne)veřejně prospěšné stavbě a o vyhození MUK ze ZÚR.
  Jo – měli si všimnout, koho naštvali.

  13
  2
 • Aleš napsal:

  O křožovatce už ale přece víme.

 • Václav Myška napsal:

  Pěkný den, článek z E15 jsem sice neviděl, ale zde jsem narazil alespoň na shrnutí:

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/prehled-tisku-patek-ceska-posta-vodochody-airbnb-zaloba_1902220720_rez

 • Styx napsal:

  Můžete někdo napsat o co v tom článku v e15 jde? Děkuji.

 • Květa napsal:

  Omlouvám se, dala jsem tam opravdu ze svého „archivu“ starý odkaz. Tady je ten pravý https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/mezinarodnimu-letisti-ve-vodochodech-se-stavi-do-cesty-nova-prekazka-1356318

 • Petr Utěkal napsal:

  Tak Květo – to je článek z roku 2014. Ministerstvo pot skutečně závěrečný verdikt EIA zrušilo, ovšem (evidentně podplacené) soudy ministerstvu nařídily, ŽE NESMÍ měnit své názory !!!!!!!! a že prostě i když se prokázalo, že je EIA zfalšovaná (což ovšem soudy nezajímalo, šly pouze po formální stránce věci a daly za pravdu armádě pentou placených právníků), tak původní rozhodnutí platí.
  Teď věc leží u evropského soudu pro lidská práva, kde žalujeme fakt, že nám nebyl umožněn spravedlivý proces – prostě jsme byli ze všech jednání vyloučeni.
  No -a že Aeru došly peníze – není divu. Když nic neprodávají. Chlubili se v roce 2017, že jsou konečně v černých číslech, což bylo díky výrobě jakýchsi kabin pro vrtulníky a náběžných hran křídel – a podle mne taky díky manipulaci s účetní uzávěrkou. Ale teď už ani ty prkotiny nedělají, nové, na trhu prodatelné letadlo nemají – takže co? Akorát mne udivuje, jak jim neustále politici slibují podporu, slibují peníze, … Za co asi?
  Taky je možné, že penta Aero v dluzích udržuje záměrně. Že je to součástí jakýchsi čachrů s letištěm, co má být cargo (víme to od začátku, že ti cestující jsou podvod) prodatelné Rusku nebo Číně.

  6
  1
 • Václav Myška napsal:

  Paní Květo,
  to co jste poslala, je z roku 2014 a už to není pravda. Na E15 je skutečně nějaký článek, který mluví o novém problému pro LKVO, ale udajeně to nějak souvisí s Odolenou Vodou. Bohužel obsah toho článku neznám.

 • Květa napsal:

  Kdepak se to podělalo – 2 ?

  https://www.aeroweb.cz/clanky/4316-vodochody-celi-dalsi-prekazce-v-rozsireni-ministr-asi-studii-eia-zrusi

  Totéž je na E15, jenže v placené verzi.

  Květa

  3
  3
 • Holik libor napsal:

  Takže Kuciaka zabila gorila? Je to zamotané, ale pravdu odhalí Deník.

  7
  1
 • Styx napsal:

  Že se provalilo že Penta funguje jako Mafie není jejich jediný problém 🙂
  https://www.euro.cz/byznys/katapult-za-pul-miliardy-1438503?

  7
  1
 • OS Kolínsko napsal:

  Přeji pěknou a klidnou neděli, protihlukový přátelé. Souhlasím s panem Utěkalem, že koordinace selhala a prohrálo se. Říká se, co tě nezbije, to tě posílí a to by mohlo palatit i pro naše spolky a sdružení nadále. Jdeme dál dáme Vám vědět.

  4
  1
 • Petr Utěkal napsal:

  Stateční senátoři – no, spíš navedení. Ale blbě. Stížnost formulovali přesně stejně, jako už jednou ÚS rozhodl proti – magistrála na Pankráci.
  Prostě konstatoval, že sice hluk škodí, ale dělat proti tomu by stálo moc peněz.
  Takže si trhněte.
  Chyba byla, že předtím nekontaktovali ti iniciátoři (nebyli to ti senátoři, těch jenom použili) PHI (protihluková iniciativa), která již leta vede boj s MZdr. ohledně hlukové legislativy. Byly bychom jim dali lepší noty. Totiž zejména proti Nařízení vlády 272/2011 Sb., které vědomě nahrává zdrojům hluku a znemožňuje občanům se bránit.
  No – koordinace selhala. A prohrálo se.

  4
  2
 • OS Kolínsko napsal:

  Zdravíme Vás přátelé.
  Přejeme pevné zdraví a hlavně hodně klidu v 2019

  2
  1
 • Petr Utěkal napsal:

  No – všem přátelům přeju šťastný rok 2019, zejména pak odpůrcům letiště.
  A těšte se na nový web.

  2
  1
 • Petr Utěkal napsal:

  No, teď ty lajky zmizely úplně.
  Což asi bude labutí píseň tohoto webu.
  Po Novém roce uděláme nové stránky. S informacemi.

  1
  1
 • Styx napsal:

  Taky jste se těšili přes svátky na klid? Jo, Penta vás vyvede z omylu. Dvě stíhačky + vrtuláč vedle sebe, krásné okruhy v nízkých výškách, co víc si přát.

  1
  1
 • Ing. Petr Utěkal napsal:

  Gorila – no, na Slovensku to zase spustili. Prostě Penta podváděla a podplácela.
  No a teď to dělají v Česku

  1
  1
 • styx napsal:

  Takže hlavní ŠTB gauner generál Lorenc, který je pilířem Penty se předvádí na přednáškách UK https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sokujici-vystup-Marka-Wollnera-na-akci-s-generalem-Alojzem-Lorencem-A-vybusne-informace-ktere-padly-560694

  A jejé, na zbylé … nám tu zase skáče vopička Gorila díky mafiánovy https://domov.sme.sk/c/22000892/gorila-a-kocner-nasli-nahravky.html

  1
  2
 • Václav Myška napsal:

  Dobrý den,

  mohl by se na to, prosím, administrátor podívat? Jedná se o další problém s přechodem na HTTPS (comment rating plugin generuje požadavky stále přes HTTP).

  Díky

  1
  1
 • Ing. Petr Utěkal napsal:

  No, to by bylo.
  Pokud se to nezlepší, předěláme web Klidná Bášť, a informace budeme aktualizovat tam.
  Klidná Bášť pro vysvětlení je spolek (dříve občanské sdružení), který zahájil boj proti letišti tím, že z prezentace Penty vyhodili ty přednášející, prezentaci museli ukončit a na místě se založilo sdružení.

  1
  2
 • Aleš napsal:

  Tak to by bylo blbé. Pro mě je to v podstatě jediný zdroj informací.

  Tak třeba se momentálně nic neděje, aby tu někdo něco psal. Troll talata naštěstí někam zmizel. Nebo se něco děje?

  1
  1
 • Ing. Petr Utěkal napsal:

  No,
  není to příprava na úplné zrušení webu?
  Jak vidno, nikdo to nerediguje, už asi od roku 2016, jediné co funguje je diskuze a ta, jak vidno, už taky umírá.

  1
  1
 • Ing. Petr Utěkal napsal:

  Nejde a nejde.
  Asi o tom neví.
  Tak se zvednu a půjdu do kina.

  1
  1
 • Holik libor napsal:

  Nejde

  1
  1
 • Petr Utěkal napsal:

  Tak mám dojem, že už to zase nejde.

  1
  1