Všechny obce z okolí letiště Vodochody společně jednaly

V úterý 9. března proběhlo na Městkém úřadě v Kralupech nad Vltavou společné jednání všech letištěm dotčených obcí v okolí Aera Vodochody.

Na jednání, které trvalo téměř 3 hodiny přijali pozvání mimo obce , jejichž zástupci podepsali SPOLEČNÉ MEMORANDUM obcí proti výstavbě veřejného mezinárodního letiště ve Vodochodech,  také zástupci obcí Odolená Voda – starostka Eva Odehnalová společně s místostarostou Romanem Strakou, Klíčany – místostarosta Bc. Ondřej Bačina, Vodochody – starosta JUDr. Vladimír Palák a za Klecany – starosta Ivo Kurhajec.  Občanská sdružení, která jsou součástí toho boje proti rozšíření letiště Vodochody přijeli starosty podpořit v hojné účasti. Zastoupené bylo O.S Zlončická rokle, O.S. Proti hluku (Kolínsko), O.S. Klidná Bášť a O.S. Dolany.

Cílem této schůzky bylo především vyjádření si vzájemné podpory a domluvit se na dalších postupech v boji proti letišti Vodochody.

Občanské sdružení Dolany představilo nový způsob komunikace mezi účastněnými a to v podobě  diskuze přes web. stránky Stop letišti Vodochody, kde přístup budou mít pouze schválení účastníci.

Občanské sdružení Proti hluku (Kolínsko) představili novou petici na odvolání MUDr. Michaela Víta z funkce hlavního hygienika ČR.

Všichni starostové , kteří jsou podepsani na Společném Memorandu vyslovili své názory a podměty v této věci.

Za obec Odolená Voda vystoupila starostka Eva Odehnalová a vyzvala starosty, aby nezavrhovali možnou další spolupráci a podporu s obcí.

Dále byly projednány další kroky ve věci znehodnocení majetku, ke kterému už nyní dochází tím, že letiště společnost Penta Investments plánuje.

Více informací o plánovaném rozšíření letiště se můžete dozvědět na veřejné debatě dne 24. března 2010 v KD Vltava, kde budou budou diskutovat starostové Stop letišti, zástupci společnosti Penta Investments, která rozšíření plánuje a samozřejmě nesmí chybět ani přední politici a orgány, které mají v této věci rozhodovací práva.Přidejte váš komentář

Článek byl publikován 11.Březen.2010 v 16.09 v kategorii Zprávy sdružení.
Komentáře k tomuto článku můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Můžete přidat komentář.