Letiště Vodochody připravuje nedůvěryhodný průzkum veřejnosti

Dne 3. února obdrželi starostové všech obcí vystupujících proti výstavbě veřejného mezinárodního letiště ve Vodochodech dopis, kde je tiskový mluvčí letiště Vodochody  vyzívá ke spolupráci provedení komplexního průzkumu veřejného mínění a postojů k problematice rozšíření letiště ve Vvodochodech na mezinárodní letiště.

Na svém jednání, které se konalo v úterý 9. února  2010, se zástupci obcí dohodli, že ve věci spolupráce zajištění komplexního veřejného mínění a postojů k problematice rozšíření letiště ve Vodochodech, zadané společností letiště Vodochody odpoví takto:

Není pochyb o tom, že s touto iniciativou přichází společnost Letiště Vodochody v době, kdy v obcích sdružených proti letišti Vodochody začínají místní referenda, která mají z hlediska rozhodovacích procesů podstatně vyšší váhu a vypovídající hodnotu a letiště Vodochody se pravděpodobně bude snažit zmenšit význam referend, která asi vyzní proti záměru letiště.

Zmíněný průzkum si zadalo a bude financovat letiště Vodochody zřejmě jako součást své kampaně na získání veřejného mínění pro svůj soukromý podnikatelský záměr. Participace obcí v přípravné fázi projektu by budila falešný dojem, že jejich účast na něm je znakem objektivnosti celé akce.  Falešný dojem vzbuzuje i rozsah průzkumů, které, jak uvádí tiskový mluvčí společnosti letiště Vodochody, bude zhotoven v několika úrovních, přičemž reprezentativní bude názor populace celé ČR.

S ohledem na fakt, že pouze zadavatel rozhoduje o zveřejnění, či nezveřejnění výsledků a může tudíž zveřejnit z výzkumu jen ty části, které se mu „hodí“ ,nepovažujeme tento průzkum za důvěryhodný a obce vystupující proti letišti Vodochody se ke spolupráci nepřidají.Přidejte váš komentář

Článek byl publikován 11.Únor.2010 v 13.58 v kategorii Zprávy sdružení.
Komentáře k tomuto článku můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Můžete přidat komentář.