Starostové informují


V listopadu i v prosinci pokračovaly akce namířené proti výstavbě mezinárodního letiště ve Vodochodech, proti kterému se vyslovilo zastupitelstvo třinácti obcí v okolí.

Některé z těchto vesnic vážně uvažují o vyhlášení referenda a některé obce již stanovili pevný termín konání. Starostové i mnozí občané jsou přesvědčeni o negativních dopadech plánované výstavby letiště na okolí v okruhu několika kilometrů. Proto poslali otevřený dopis generálnímu řediteli letiště, ve kterém ho žádají o zaslání odpovědí k nové ekologické analýze, kterou společnost, která chce letiště postavit, zpracovává. Uskutečnila se také schůzka starostů a zástupců občanských sdružení. Důvodem bylo informovat občany o aktuální situace a navázat s nimi užší vztahy.

Petr Holeček, starosta města Kralupy nad Vltavou informoval o iniciativě obcí všechny krajské zastupitele veřejným vystoupením na schůzi Středočeského zastupitelstva a předáním Memoranda obcí a petičního archu do rukou hejtmana MUDr. Ratha. O stejné věci hovořili i s náměstkem hejtmana pro ekologii Ing. Peterou, který přislíbil, že celou záležitost s letištěm otevře na Radě Středočeského kraje.

Nyní starostové usilují o přijetí u nového ministra pro životní prostředí.

Vážení spoluobčané!

Zástupci okolních obcí nadále považují realizaci mezinárodního letiště ve Vodochodech za velkou ekologickou hrozbu i za ohrožení našeho životního standardu, bezpečí a zdraví.

Věříme, že nás v našich aktivitách podpoříte, případně se jich i aktivně zúčastníte.Přidejte váš komentář

Článek byl publikován 2.Leden.2010 v 20.13 v kategorii Zprávy sdružení.
Komentáře k tomuto článku můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Můžete přidat komentář.