Rozsudek Městského soudu v Praze ve věci EIA – letiště Vodochody

Ve dni symbolického data – 15.března t.r.byl konečně doručen rozsudek Městského soudu v Praze ve věci EIA – letiště Vodochody versus Ministerstvo životního prostředí všem účastníkům řízení. To znamená, kromě MŽP  i obcím Dolany, Panenské Břežany a Zlončice, které se stihly do řízení, jako případně poškozené strany, přihlásit.  Od relativně rychlého vynesení  rozsudku (prosinec 2015) to trvalo soudu 3 měsíce na jeho odůvodnění a uvedení v platnost. O pracnosti, kterou to pro soud představovalo si můžete udělat představu sami zde, stejně jako o úrovni a nestrannosti argumentace.
Uvedené obce, jak už v prosinci 2015 slíbily, proti rozsudku podají kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Právní bitva pokračuje.
A zatím …..Na katastru obce Zlončice, na soukromém pozemku, bez vědomí majitele, zatím „neznámé osoby“ vykácely lesní porost nad trasou přivaděče odpadních vod z AERA a letiště. Náhodou právě nad těmi „trubkami“, které jsou podstatnou překážkou realizace záměru po celou dobu jednání o EIA. Zajděte se tam od Vltavy při nedělní procházce podívat! Že by další doklad transparentního, zákonného a čestného postupu investora?Přidejte váš komentář

Počet komentářů: 1

|
  • onik81 napsal:

    Pokud vám přes pozemek vede třeba elektrické vedení, plynovod apod. tak se vás majitel toho vedení nemusí ptát, zda může v rámci údržby likvidovat porost. Nedávno jsme to řešili na našem pozemku. Musí vám jen poslat dopis, že k tomu dojde. Možná by bylo fajn, aby někdo zjistil, jestli to platí i v tomto případě. Tipoval bych, že ano a jde o legitimní postup.

|

Článek byl publikován 22.Březen.2016 v 20.38 v kategorii Kalendář akcí.
Komentáře k tomuto článku můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Můžete přidat komentář.