výzva: HODINA HLUKU 26. 1. 2011


Vážení občané,

Ministerstvo zdravotnictví ČR nám vzkazuje, že vyřeší náš problém s hlukem zvýšením hlukových limitů ve dne z 60 na 65dB a v noci z 50 na 55 až 60 dB. Zvýšením limitů se prý ušetří miliony korun, jelikož se již nebudou muset stavět žádné protihlukové stěny a tento krok rovněž umožní dostavět snadno, rychle a hlavně levně tolik potřebné okruhy a obchvaty – samozřejmě též bez jakýchkoliv protihlukových opatření. Tímto způsobem je onen bohulibý záměr Ministerstva zdravotnictví prezentován v médiích a lidé z měst se radují, že se konečně našla schůdná cesta, která zajistí realizaci jimi vysněných obchvatů a okruhů.

Ministerstvo zdravotnictví, které – jak by se jeden mohl naivně domnívat – má bdít nad ochranou našeho zdraví, jaksi opomnělo dodat, že toto všechno se bude dít na úkor drastického a permanentního poškozování zdraví značné části obyvatel žijících kolem již postavených či plánovaných úseků silnic, dálnic a letišť.

Nyní máme na výběr dvě alternativy:

Za prvé: Pasivně přijmeme tento demagogický diktát a pasujeme se tak do pozice stáda pokorných ovcí, které budou po zbytek života trpně snášet svůj neblahý osud – bez jakékoliv další možnosti nápravy. Vzhledem k nízké atraktivitě nemovitostí v hlukem zamořených oblastech budou jistě pro většinu z nás zmraženy jakékoliv vyhlídky na přestěhování se do klidnějších končin.

Za druhé: Zvedneme hlavy a dáme viditelným způsobem najevo svůj nesouhlas s diskriminační politikou a demagogickými vizemi Ministerstva zdravotnictví a vlády.

Je to jen na nás a na každém z Vás! Pojďme a zúčastněme se DEMONSTRACE na Palackého náměstí před budovou Ministerstva zdravotnictví, dne 26.1.2011 od 16 hod.

Pokud se nám podaří sejít se na náměstí ve větším než zanedbatelném počtu, tak budeme moci vzít svůj osud do vlastních rukou a ukázat celému národu a médiím, že nejsme ovce!!!

Pokud toto nedokážeme, tak už nám nepomůže nic a budeme si moci jen dál sami pro sebe za dunění kamionů či letadel stěžovat na nepřízeň osudu. Nejvíce to však odnesou naše děti. Jednou se nás zeptají, proč jsme neobětovali pouhou hodinu svého života na záchranu jejich budoucnosti. Už máte připravenou odpověď?

DEMONSTRACE-26-1-2011—LETAK

Platne-hlukove-limity-v-EU-2010—graf

Platne-hlukove-limity-v-EU-2010Přidejte váš komentář

Počet komentářů: 1

|
  • Miroslav Grund napsal:

    Vláda zasedá počátkem února 2011 a má v úmyslu schválit novelu hlukové vyhlášky. Pokud se tak stane, bude to mít katastrofální dopad na všechny občany České republiky, kteří jsou momentálně obtěžování nadměrným hlukem ze silničního či L E T E C K É H O provozu a zároveň to postihne všechny ty, na které „jejich“ dálnice či nové letiště teprve čeká. Musíme všemi prostředky zabránit vládě ve schválení této zrůdnosti – která je v přímém rozporu s platnými hygienickými normami Evropské unie a doporučeními WHO – Mezinárodní zdravotnické organizace. Jediným smyslem této vládní novely je přihrát další gigantické zisky do kapes lobby stavitelů dálnic a letišť – na úkor zdraví obyvatel ČR! Toto je nemravné, neomluvitelné a neakceptovatelné! Přijeďte na demonstraci 26.1. do Prahy a řekněte své jasné STOP ZVYŠOVÁNÍ LIMITŮ NAŠÍ TRPĚLIVOSTI. Další příležitost už nebude!!!

    Miroslav Grund
    za Iniciativu proti zvyšování hlukových limitů

|

Článek byl publikován 17.Leden.2011 v 16.54 v kategorii Kalendář akcí.
Komentáře k tomuto článku můžete sledovat prostřednictvím RSS 2.0 kanálu.
Můžete přidat komentář.