Diskuze o letišti obce Odolená Voda

Diskuse k záměru přeměny podnikového letiště Aero Vodochody na veřejné mezinárodní letiště s kapacitou 3,5 mil. cestujících ročně.Přidejte váš komentář

Počet komentářů: 8 076

 • DaK napsal:

  Skvělé !!! Konečně velmi dobrá zpráva!

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 11 Thumb down 0

 • Mirek napsal:

  To je velmi dobrá zpráva! Snad konečně soudy začnout rozhodovat ne podle pěněz,ale podle rozumu

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 12 Thumb down 0

 • Petr Utěkal napsal:

  Další úspěch:
  Krajský soud zrušil rozhodnutí Stř.č. kraje, které zrušilo stavební uzávěru města Odolena Voda na pozemky, které jako z udělání potřebuje Penta k MÚK na D8 u letiště. Na náš návrh – žalobu.
  Takže stavební uzávěra Odolky platí a sjezd se stavět nebude. Což je jedna z (nesplnitelných) podmínek EIA pro vybudování letiště. Takže podplacení NS ve věci zrušení kladného rozhodnutí EIA, vydaného zkorumpovanými úředníky MŽP, jim zdá se nebude nic platné.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 16 Thumb down 0

 • kat napsal:

  K volbám a ANO – vzpomeňte si, jak vláda prosadila novelu stavebního zákona, která omezuje účast veřejnosti v procesech řízení o nejrůznějších záměrech. Šlechtová (ANO) za to byla právem nominována na ropáka 2016.

  D. Vondrouš píše: … poplatky chránící půdu před zalitím betonem a asfaltem radikálně klesly a cíle recyklace odpadů ve vládní koncepci i obalů v zákoně se snížily.
  Podobného osudu se dočkal závazek kabinetu, že „zachová současnou legislativně zaručenou úroveň občanských práv týkajících se životního prostředí“. KDU-ČSL a někteří ministři se snažili slib dodržet. Politici z ANO a částečně z ČSSD (a z opozičních stran) ale prosadili dokonce vyloučení veřejnosti z připomínkování drtivé většiny staveb a záměrů.
  http://sedmagenerace.cz/text/detail/nesnesitelna-lehkost-slibu

  Na druhé příčce soutěže Ropák roku se umístila ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) za zodpovědnost za přípravu a prosazování novely stavebního zákona. Novela v rozporu s programovým prohlášením vlády omezí práva občanů na efektivní účast při rozhodování úřadů o stavbách s vlivem na životní prostředí. Omezuje možnost posouzení různých variant stavby, má zrušit ekologické veřejné projednání stavby a vypracování ekologického posudku. Spolky vzniklé před méně než třemi lety budou pro účast v územním či stavebním řízení muset předložit 500 podpisů, ačkoliv nyní je potřeba jen 200 podpisů.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 12 Thumb down 3

 • Styx napsal:

  Podpora letiště (Penty) od volitelných stran dle mého názoru, zabývám se pouze letištěm, nekomentuji nic jiného:

  Babišáci – zásadní averze Babiše vůči Pentě, která mu v jistých aktivitách leze do zelí. Prozatím udělali letišti největší brzdu

  Oranžáda – stále obrovské množství uplacených kmotrů a podržtašek, které jdou Pentě na ruku

  Komančové – spíš proti Pentě

  Pitomiové – obávám se, že kdo zaplatí, ten je má

  Modroptáci – bohužel pozitivum je jenom Kupka v kopě hnoje. To samé co oranžáda, furt mnoho kmotrů

  Dredovci od pirátů – spíš proti Pentě, pochybuji že by jim šli na ruku

  post Luxáci – slizouni, podobně jako od STANu lze očekávat škodnou, která za chrbtem s Penou paktuje

  Top 09 – tady je to zcela jasné. Kalouskovic nohy trčí ze zadnice nejenom Penty. Ten má možná víc másla na hlavě než potkan Rath

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 18 Thumb down 0

 • Petr Utěkal napsal:

  Ještě k ministru Brabcovi – jak mi připomněli spolubojovníci (kterých je řada a usilovně a úspěšně bojují) – nebýt jeho znovuotevření kauzy (zkorumpované) EIA LV nám umožnil se o její výsledky soudit a vůbec se obracet na soudy (včetně ústavního), což by jinak nebylo možné. A krom jiného máme podány 2 ústavní stížnosti se dvěma předběžnými opatřeními. U NS jsme sice prohráli – no alespoň víme, na čí straně NS stojí – ale kdybychom neuspěli ani u ÚS, dává nám to možnost obrátit se na evropský soudní dvůr.
  A to vše by bez kroků současného vedení MŽP (nejen ministra) nebylo možné.
  Což se o bývalých vedení MŽP, ať už tam seděl kdokoliv, říci nedá.
  Věříme ale, že do Evropy s kauzou LV nebudeme muset.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 30 Thumb down 0

 • Petr Utěkal napsal:

  Jo – co předvedl Brabec s EIA LV?
  Jako první ministr se postavil na naši stranu. Nebýt podmazaného NS, tak už byla EIA, resp. kladné stanovisko, zrušeno.
  Takže pozor – viníkem je soud.
  Až se dožijeme toho, že budou soudy rozhodovat podle materiální pravdy, ne podle nějakých nikomu jasných právnických kliček, formálních faulů či dokonce podle toho, kolik kdo dá – pak budeme žít v právním státě.
  Až budou politici nastupovat do ústavních funkcí kvůli službě občanům a pracovat pro ně, nikoliv jen kvůli svému osobnímu prospěchu, pak budeme žít v demokracii.
  Do té doby bohužel jsme otroky mafií.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 30 Thumb down 1

 • Petr Utěkal napsal:

  Klídek, naparování Kačura jsme svědky už od roku 2006 a co z toho se jim splnilo? Nic.
  ÚS ovšem zřejmě neví co s tím, protože jsme v právu. Aniž bych chtěl podezírat soudce ÚS z braní úplatků, je třeba se mít na pozoru. U NS se zdá, že že pochybovat nemusíme.
  Po jednání s nejmenovanými vysoce postavenými zástupci nejmenovaných stran a hnutí se zdá, že ani ty strany, které deklarují podporu odpůrcům letiště, to de facto nemyslí vážně. S výjimkou jediné. A dokonce jsme svědky „výměnného obchodu“ (zajisté že ne zadarmo) v kauzách MUK a Vestecké spojky.
  No – územní řízení se může rozběhnout, až máte zajištěny všechny náležitosti. Stavební úřad nepřijme věc, která vykazuje nedodělky a nejasnosti. A LV jich má mraky. Třeba zrovna MUK – a ta nebude v ZUR Stř.č. kraje.
  Ono se teď postupuje kroky, které radši nechceme publikovat. ne že by penta neměla špiony, ostatně na tom je založena, ale těch kroků je mnoho a přehled není snadný.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 36 Thumb down 0

 • DaK napsal:

  Forum24 – známý „nezaujatý“ plátek. Určitě ale ANO už osobně nevěřím po tom, co předvedl Brabec s EIA LV.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 20 Thumb down 1

 • Styx napsal:

  Babiše nekomentuji, nicméně rozpor mezi ním a Pentou je dle mých informací zásadní. Ale jak praví klasik, Nikdy neříkej nikdy :-/

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 19 Thumb down 0

 • Viktor Nosek napsal:

  Kdo by si náhodou myslel, že jde Babiš nějak po krku Pentě, je to zřejmě malinko jinak.
  http://forum24.cz/pro-koho-pracuji-realiste-pro-mamu-pro-tatu-a-pro-dedu-z-stb-a-pro-babu-z-hnuti-ano/

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 17 Thumb down 0

 • DaK napsal:

  Zdravím, spíše by mě zajímalo, zda se ve věci něco i z naší strany začne něco dít. ÚS mlčí, Kačurák se naparuje v médiích a prakticky již všude vyhrál válku s iniciativou. Tento měsíc by již Penta měla podat podklady k územnímu řízení.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 19 Thumb down 0

 • Libor holik napsal:

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 17 Thumb down 1

 • Styx napsal:

  Tak tomuhle říkám brutální mafiánský marketing. Jeden z Penťáckých zločinců si dovolí srovnávat sebe se slovenským prezidentem https://dennikn.sk/minuta/884385/?ref=mpm.

  Mimochodem, tuhle sobotu se chystají Penťácke manévry na letišti, tak pokud máte v zásobě lampiony štěstí, balónky nejlépe plněné vodíkem, zásobu raket ze silvestra … :-) :-) :-)

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 15 Thumb down 4

 • kat napsal:

  Tohle se připravuje jen pár km od letiště: sklad + další budovy o zastavěné ploše cca 241 tis m3! Probíhá zjišťovací řízení. O letišti v oznámení ani zmínka.

  http://www.ctidoma.cz/politika/2017-09-12-dvakrat-vetsi-nez-sklad-amazonu-logisticke-centrum-v-uzicich-ktere-se-melo

  https://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_STC2101

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 19 Thumb down 1

 • DaK napsal:

  Nemáme, děkuji :)

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 24 Thumb down 2

 • DaK napsal:

  Máme vyjádření pro zajímavost i dalších stran ohledně LV? Názor ANO, ODS a KSČM již známe.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 29 Thumb down 2

 • Petr Utěkal napsal:

  Státní správa by měla hájit zájmy občanů!!!
  Hahaha! Hezká fráze!
  Jasně, že by měla – jenže ona dělá spíše pravý opak. Tak za prvé celá privatizace Aera byla jeden velký podfuk, včetně těch zmanipulovaných pozemků v Ruzyni. Za druhé úředníci MŽP, zajisté dobře zainteresováni, vydali kladné rozhodnutí zcela nesmyslnému projektu. Za třetí, když se rozumné nové vedení MŽP rozhodlo své rozhodnutí zrušit, soudy mu nařídily, že to udělat nesmí. A za čtvrté – krajský úřad, místo aby hájil zájmy a práva svých občanů (a v pohodě by mohl, protože má k dispozici rozsudky sporů, které již obce a občané proti letišti vyhráli), tak odpůrcům letiště vysloveně škodí – prostě vylučuje z řízení jednu obec a její orgány za druhou pro podjatost – na základě požadavku Penty.
  Co tedy to máme za státní správu? Více než co jiného to vypadá na to, že stát proti svým vlastním občanům vede válku.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 29 Thumb down 3

 • DaK napsal:

  Pěkný článek. Jinak zajímalo by mě, jaké společnosti by měly na LV létat. Ryanair díky dotacím bude v Pardubkách spokojený a nevěřím tomu, že si Letiště Praha nechá utéct ty největší nízkonákladovky i díky tomu, že paralelní dráha by měla být dříve než LV.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 20 Thumb down 2

 • Styx napsal:

  Kačur a spol. mi přijde jako typický maniodepresivní hajzlík, bohužel bez toho WoW efektu jak byl Kopecký a podobní lidi. V pravidelných periodách v maniakální době cpou spousty PR článků a prohlášení jak letiště dobře že ne druhý den bude přijímat A380 a pak bohužel, v těch dlouhých a stále více a více se prodlouženějších depresivních prolukách mlčí :-) Jenom čekám kdy se ty 3 miliardy z akce prodejů pozemků vypaří a Kačuráka pošlou do … jako nepotřebné až nebezpečné zboží. NA posledních fotkách chudák už nevypadá moc spokojeně :-)

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 19 Thumb down 5

 • Styx napsal:

  Snad první rozumní článek/komentář na velkém webovém deníku, vyjma jednoho příspěvku v papírovém MF Dnes

  http://nazory.ihned.cz/c1-65855940-nove-letiste-versus-zajmy-mistnich

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 18 Thumb down 3

 • Styx napsal:

  Další perla:

  „Pro nás je podstatné, abychom s projektem prošli u orgánů státní správy, které mají jednat podle zákona a říci, zda projekt splňuje zákonné požadavky. A ty Vodochody splňují,“ tvrdí Kačur.

  Ha, ha, ha, ha

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 15 Thumb down 2