Diskuze o letišti obce Odolená Voda

Diskuse k záměru přeměny podnikového letiště Aero Vodochody na veřejné mezinárodní letiště s kapacitou 3,5 mil. cestujících ročně.Přidejte váš komentář

Počet komentářů: 7 918

  • Libor holik napsal:

    Pane Babis osladte jim to s letištěm vodochody

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 11 Thumb down 0

  • Libor holik napsal:

    Deník, který vlastní Penta Investments, zveřejnil výbušný 59stránkový dokument, který klade 22 podstatných otázek o obchodních aktivitách ministra financí Andreje Babiše. Kde například vzal peníze na nákup Agrofertu? Ano, to je dobrá otázka. Podle Deníku jsou autory dokumentu poradci premiéra Bohuslava Sobotky, z dokumentu samotného to ale nevyplývá. Pokud bylo toto časově jistě náročné cvičení provedeno v pracovní době státními zaměstnanci, neměli by daňoví poplatníci vědět, za co platí? A vzhledem k tomu, že dokument se z velké části spoléhá na zdroje, o kterých se šušká, že mají blízko k ČSSD (Aktuálně, Deník Referendum, Echo24, Forum24, HlidaciPes, iHned, Respekt, Seznam), neměly by vládní peníze směřovat i ke zjištění, kdo je financuje? „Kde vzal Andrej Babiš peníze na nákup Agrofertu?“ je dobrá otázka. Stejně jako kdo financuje antibabišovskouv kampaň a proč. B

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 11 Thumb down 0

  • Styx napsal:

    Jednoduše. Kačur uplacený Pentou udělal podvod jako ředitel letiště Ruzyně na pozemcích pro přistávací dráhu. Navíc jako vysoce postavený manažer zneužil své pravomoci a zcela proti zákonu se nechal zaměstnat v konkurenční firmě. Že to policie neřeší? Obdobně jako Gorila na Slovensku. Všichni uplacení. V normálním státě by tihle grázlové dostali flastr. Takhle si holedbají, a nějak zapomínají, jak mafiáni v reálu končí. Docela často se ani neví, proč a jak „zmizeli“. A to je jejich karma.

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 19 Thumb down 1

  • Petr Utěkal napsal:

    Úředník na stavebním úřadě vám za 50.000 podepíše cokoliv. Takže nám zbývá už jen soud. Postupně všechny několikrát (NSS kope za Pentu) až po ES pro lidská práva.
    A otevřít kauzu Gorila i v ČR.

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 19 Thumb down 1

  • luboš napsal:

    Je zcela zřejmé, že Kačur a NSS to chce dotáhnout k další instanci – to je stavební úřad. Jestli to bude dělat v Klecanech, bůh buď nám milostiv. Hlídat je, stěžovat si, nedovolit, aby ty ovečky na stavebním úřadu zavedli tam, kam chtějí.

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 17 Thumb down 2

  • Petr Utěkal napsal:

    No – pokud někdo těm právním hatmatilkám v rozsudku NSS rozumí, rád bych, aby mi to vysvětlil.
    Podle mne prostě soud nařizuje svéprávnému subjektu, že nesmí změnit svůj názor, když zjistí skutečnosti, které jeho dřívější názor zásadně mění. Prostě mu nařizuje, co si má myslet.
    Dobrá. Když se třeba ožením a později zjistím, že mi manželka před svatbou zatajila či lživě popsala některé okolnosti, pro zdárný průběh manželství nezbytné, nesmím svůj názor změnit a dát se rozvést? A pokud o to požádám, nařídí mi NSS, že to nesmím udělat, protože jsem nevyčíslil, zda moje újma by eventuelně byla vyšší, než mé podvádějící manželky?
    Je v tom nějaký rozdíl?

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 21 Thumb down 0

  • Květa napsal:

    Dobrý den,
    celé rozhodnutí NSS sp. zn. 7 As 51/2016 – 221 z března 2017 je tady:
    http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2016/0051_7As__1600221_20170308104900_prevedeno.pdf

    Zdravím všechny protiletištně spřízněné lidičky,
    kb

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 17 Thumb down 1

  • Aleš napsal:

    O rozhodnutí NS už víme.
    Zatím nikde nic nevyšlo. Což je trochu divné – když jde o něco, co je pro komouše z Penty pozitivní, tak to vyjde s nějakým bombastickým titulkem (stylu rozšíření letiště už nic nebrání, atd.) hned mezi hlavními zprávami a bez ohledu jestli jsou zrovna pracovní dny nebo je volno.

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 16 Thumb down 1

  • Petr Utěkal napsal:

    No – nevím, z čeho vychází Liborův pesimizmus, ono není nic jinak, než předtím, pouze NS zamítl kasaci MŽP ohledně zrušení vlastního rozhodnutí. Takže je to zpět na MŽP, které musí znovu rozhodnout.
    Je divné, že v tomto státě může stát nařídit, že nesmíte změnit svůj názor nebo rozhodnutí. A protože LV je kauze jenom politická, musíme se spíš bát politiků, než čehokoliv jiného.
    Protože politici, jakkoliv je zvolili občané (často nechápu proč, neboť drtivá většina politiků nic jiného v životě nedělala, než že sedí v nějaké poslanecké nebo zastupitelské lavici nebo v partajním sekretariátě.
    A o činnosti státu nerozhodují prostřednictvím parlamentní a zastupitelské demokracie občané, nýbrž se tak děje na schůzkách šéfů velkých finančních institucí a nadnárodních firem. A politici jen skáčou tak, jak jim tito pískají.
    Proto už politikům lidé oprávněně nevěří. Nemají proč.
    No – doufejme, že ti politici, co se o zvrat v naší veskrze korupční kauze zasloužili, neochladnou a nepodlehnou nátlaku. Protože pak by teprve nastal Liborův scénář – totiž stav, který by se dal přirovnat ke svržení atomovky do našeho regionu. Letiště by koupili číňani a udělali z něj kargo. Ostatně jsme svědky zuřivé snahy vybudovat od Zdib až po Postřižín jedno velké skladiště. Zatím se ty obce brání – zatím. Nedej bože, aby se tam dostali k moci zastupitelé, kteří za mrzký peníz své postoje změní – a odstěhují se někam do ticha a klidu (vybudovaného čínskými penězi)

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 19 Thumb down 0

  • Styx napsal:

    EIA je pouze jeden z kroků, a vzhledem ke stanoviskům Evropských institucí to stále není uzavřená kapitola. I kdyby se Pentě díky uplacené Honové a jejích odborných posudkářů a dalších institucí a lidí v ČR povedlo tu paskvilnou EIA zoficiálnit, stále ji lze, sic komplikovaně napadnout u institucích v EU.
    Jenomže pak tady máme dalších X procesních věcí, přes které PENTA nepřejede. Nemluvě o tom, že z té masy nasraných lidí můžou klidně očekávat hodně extrémní reakci, která pohřbí celý ten jejich mafiánsky byznys globálně a v lepším případě jim zbude nosit švestičky pro Putina z Číny, místo hadrů na kterých prý tak zázračně zbohatli. Samozřejmě v Belize u Slovenských mafiánů, nebo na Panenských u Hardvarďáka asi taky lze nějak přežít.

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 19 Thumb down 0

  • Libor holik napsal:

    Vse, oficielne to bude brzy v mediich

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 10 Thumb down 0

  • Aleš napsal:

    Co konkrétně víte?

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 9 Thumb down 0

  • Libor holik napsal:

    Nečekejte dobre zprávy okolo eia lv

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 11 Thumb down 0

  • kat napsal:

    :-(

    Poslanecká sněmovna 5. dubna 2017 schválila novelizaci stavebního zákona. Podle Českého svazu ochránců přírody nová úprava postihne tisíce lidí. Veřejnost se totiž nebude moci zapojit do územních či stavebních řízení. „O zájmech ochrany životního prostředí obyvatel tak budou rozhodovat výhradně úředníci stavebních úřadů,“ tvrdí Petr Stýblo, ředitel Kanceláře Českého svazu ochránců přírody. Ke kritice se přidává i Asociace ekologických organizací Zelený kruh.

    Poslanci zakázali sousedům připomínkovat dopady spalovny odpadů, lakovny či čerpací stanice na zdraví a životní prostředí. Návrh poslance Foldyny (ČSSD) podpořil spolu s opozicí také téměř celý poslanecký klub ANO, třetina klubu ČSSD a 2 z KDU-ČSL. Vládní poslanci tím popřeli veřejný závazek Sobotkova kabinetu, že tato občanská práva neomezí. Ministr životního prostředí Brabec, který má dotčený zákon ve výhradní kompetenci, se proti jeho seškrtání neohradil. Chybu poslanců může ještě napravit Senát.

    Důsledkem změny podle ochránců bude, že místní lidé nebudou moci nic říci k chystaným stavbám.

    http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejvetsi-prohra-v-prirody-u-nas-hodnoti-ochranci-upravy-stavebniho-zakona

    http://www.zelenykruh.cz/bily-slider-na-hp/snemovna-poprve-od-listopadu-1989-rusi-obcanska-prava

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 14 Thumb down 0

  • Styx napsal:

    Ouvej http://domaci.ihned.cz/c1-65686070-prazske-letiste-planuje-proinvestovat-27-miliard-korun-postavi-novou-drahu-a-rozsiri-teminaly tak tohle Kačuráka asi netěší.

    By mě zajímalo, kolik taká veš spolyká peněz, aniž by hostitele práskla :-)

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 22 Thumb down 1

  • Styx napsal:

    Závazná pravidla dle UCL:

    Požadavky na minimální výšku letu jsou stanoveny v leteckém předpisu L 2, Pravidla létání, ust. 4.6 pro lety podle pravidel VFR (za viditelnosti) resp. ust 5.1.2 pro lety podle pravidel IFR (let podle přístrojů). Předpisy řady L, včetně předpisu L 2, jsou dostupné na webových stránkách podniku ŘLP ČR,s.p. http://lis.rlp.cz/predpisy/predpisy/index.htm.

    Z výše uvedených ustanovení vyplývá, že s výjimkou vzletu a přistání nebo s výjimkou povolení vydaného ÚCL nesmí být lety VFR prováděny nad hustě zastavěnými místy ve výšce nižší než 300 m nad nejvyšší překážkou v okruhu 600 m od letadla a dále letadlo nesmí letět nad hustě zastavěnými místy (města, vesnice a jiná obydlená místa) nebo nad shromážděním osob na volném prostranství, pokud není ve výšce, která by v případě vzniklé nouze umožnila přistání bez ohrožení osob nebo majetku na povrchu země. Let IFR, s výjimkou vzletu a přistání nebo s povolením ÚCL, musí být prováděn v hladině, která není nižší, než stanovená minimální letová nadmořská výška.

    Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 23 Thumb down 2