Diskuze o letišti obce Odolená Voda

Diskuse k záměru přeměny podnikového letiště Aero Vodochody na veřejné mezinárodní letiště s kapacitou 3,5 mil. cestujících ročně.Přidejte váš komentář

Počet komentářů: 8 025

 • Aleš napsal:

  Trochu bokem – nevím jestli jste to zaznamenali, ale nějací další východňáry (konkrétně J&T) chtějí v Praze zastavět náměstí Curiových nějakou další „vkusnou“ opičárnou. Nějakým podivným „zázrakem“ se stalo, že byl jisté východňárské bandě podán pozemek pod náměstím (divné co – asi jako když jiná východňárská banda koupí za pár korun pozemky pod paralelní dráhou a pak je prodá letišti za hodněnásobek). A teď se má dalším podivným „zázrakem“ stát, že v novém metropolitním plánu bude umožněno zastavění mimo jiné i tohoto pozemku. Čímž oné bandě vznikne zisk několik set milionů CZK.
  Situace ne nepodobná tomu, co se děje kolem letiště Vodochody.
  https://www.novinky.cz/domaci/444639-zasah-do-prazske-pamatkove-rezervace-ma-prinest-slovenskym-miliardarum-stamiliony.html

  Nechtějí si východňáry devastovat svojí vlastní zemi? Chtěli vlastní stát (dokonce až pod takovými výhružkami, jako že když je nepustíme tak bude válka jako v Jugoslávii), tak ho mají. Tak ať nám se teď nelezou dělat bordel.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 8 Thumb down 0

 • Aleš napsal:

  Pane Trachto, je to jak píše DaK. Jestliže už dle původního zákona byla EIA nevyhovující, tak tuplem podle nového zákona neměla být potvrzena. To je jako kdyby žák, který je při klasifikačním řád známka 4 prospěl/ známka 5 neprospěl na propadnutí najednou při zpřísnění klasifikačního řádu na 3 prospěl/4 neprospěl a při jeho stejných schopnostech a vědomostech se dostal do dalšího ročníku.

  Zdržovačka nebyla sporná a dokonce to ani neměla být původně zdržovačka, kdyby se do toho mizerný soud nevložil. Výsledek mělo být přepracování EIA tak aby vyhovovala, což je ale nemožné. Takže v samém důsledku to měla být konečná pro celý projekt.
  Vyhovění stížnostem nebyla politická záležitost, naopak věcně správný postup. Naopak jestli je za současným kývnutím nějaká politická šmelina (umožnění koalice, nebo že nechají Babiše na pokoji, atd.), tak se opět vracíme do politických kolejí.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 9 Thumb down 0

 • Emanuel napsal:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 7

 • DaK napsal:

  Pane Trachto, zdržovačka nebo ne, tak výsledek je úplně stejný, jako kdyby u moci bylo KSČM..MŽP přeci nemuselo stanovisko EIA potvrzovat.P. Babiš stejně půjde za Čapáka sedět (měl by jít i za spoustu dalšího), pokud se mu to prokáže, tak nevím, proč je obhajujete. Ať si každý volí koho chce, protože nyní už to tak na vládě neleží a lidem kromě našeho regionu je úplně jedno, co bude s letištěm..

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 13 Thumb down 2

 • Trachta napsal:

  Pane Aleši, budete se divit, ale díky ANO jste stavbu oddalovali několik let (resp. MŽP učinilo tehdy politické rozhodnutí ve váš prospěch). Tudíž nechápu, že na ně najednou nadáváte. Tenkrát to nebylo podle vás politické, že? Protože se vám hodilo do krámu a nyní, když padla kosa na kámen, se čílíte, že je rozhodnutí politické. Naopak byste měli ANO, ministru Brabcovi a MŽP poděkovat za tuto hodně spornou zdržovačku. A abych nemusel odpovídat na následné urážky – ne, Pentu nemám rád.

  Hot debate. What do you think? Thumb up 9 Thumb down 8

 • Václav napsal:

  Sdělte nám stanoviska jednotlivých stran, abychom si mohli vybrat tu správnou stranu, kterou si zvolíme ve volbách.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 8 Thumb down 0

 • Aleš napsal:

  To DaK:
  Pořád ještě musí získat územní rozhodnutí a stavební povolení. O tom už (jestli se nepletu) rozhodují regionální úřady a politici, kteří se dají lépe ohlídat (jsou pod daleko větším vlivem místních voličů, než centrální politici, pro které je volič tak nějak anonymní).
  Mimo jiné musí vybudovat dálniční přivaděč, kde to Odolena Voda naštěstí úspěšně blokuje (nemam ale aktuální zprávy).
  Další věc je, že bez OHP je provoz nereálný, protože prostě budou překračovat hygienické limity. Samozřejmě fungování hlavního hygienika je další věc, nedělám si iluze, ale je to prostě opěrný bod.
  Pak je tady ve hře posun tak říkajíc o level výše, konkrétně EK, soudní dvůr pro lidská práva atd. Ne že bych měl EU a EK rád, ale když už se všechny partaje (včetně ANO) tak hrdě k evropské integraci hlásí (natolik, že je jakákoliv debata o odchodu z EU pro ně úplně nepřípustná), tak proč jim to přes ně neosladit?!

  Všichni politici neustále melou, jak je rozšíření letiště zbytečné a že to není potřeba, není to do regionu vhodné atd. Ale výsledek je, že pro zaražení projektu nedělají absolutně nic a je potřeba je za to buzerovat jak jen to jde, nevolit, atd. To je práce pro nás pro všechny jakožto voliče. V tom nám ani pan Holík ani pan Utěkal nepomůžou.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 15 Thumb down 1

 • Aleš napsal:

  Ono by možná stálo zato se těm východňárským šmejdům začít navážet úplně do všech projektů. Dovedete si představit, že by se jim úplně vše takto začalo komplikovat – no to by 100% muselo mít na Pentu vážný dopad. Když válku, tak totální!

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 13 Thumb down 2

 • Aleš napsal:

  Koukám, že volit ANO asi nebude mít smysl. Jediné, k čemu mi tahle partaj byla, že mohla zarazit tenhle zhovadilý projekt, jinak je to stejná škodná (šmírácké EET atd.) jako ostatní. Ministr životního prostředí je člen ANO, takže je to jasně odpovědnost ANO. A kladnou notifikaci je žádný soud vydat nenutil! Celé to na mě působí dojmem, že ANO bude potřebovat po volbách koaličního partnera, takže to prostě kladné stanovisko s někým za něco vyměnili.

  Začínám mít pocit, že asi nejlepší buse vzít do rukou klacky a prostě s těmi smějdy definitivně zatočit po svém. Když se opět podá stížnost, příp. žaloba (jako že by se to dle mého udělat mělo), tak kde mam jistotu, že když ministerstvo opět cukne a řekne, že se spletlo, že to nějaký hajzl v taláru zase nesmete??!! No jedině, že když už by se to definitivně celé nezarazilo, tak by se to alespoň zase třeba o dalších 4 – 5 let oddálilo a těm východňárským křupanům by vznikla další ztráta.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 11 Thumb down 1

 • Edgar napsal:

  Hidden due to low comment rating. Click here to see.

  Poorly-rated. Like or Dislike: Thumb up 4 Thumb down 17

 • DaK napsal:

  Jaké jsou nyní prostředky, že by se ještě třeba stavba mohla zrušit, popřípadě možnost, že by nebylo vydáno územní rozhodnutí (stavební povolení)?

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 10 Thumb down 0

 • kat napsal:

  A na Aktuálně to samé k vydání posudku EIA včetně ověřovacího stanoviska. Bohužel to bylo již nějakou domu jasné.

  https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/penta-muze-pokracovat-s-pripravou-letiste-vodochody-letat-se/r~8efb0c9a80fb11e7a7160025900fea04/?redirected=1502721398

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 8 Thumb down 0

 • DaK napsal:

  Tak bohužel p. Holík měl pravdu a jsme v ***

  Odolena Voda (u Prahy) – Letiště Vodochody nedaleko Prahy má od ministerstva životního prostředí (MŽP) platný posudek vlivu na životní prostředí. Je tak blíž rozšíření, může žádat o územní rozhodnutí. Pokud by přípravy pokračovaly ideálně, mohlo by rozšíření být hotové za sedm let, řekl dnes ČTK mluvčí investiční skupiny Penta Ivo Mravinac, která je investorem projektu. Rozhodnutí dnes ČTK potvrdilo i ministerstvo. Některé okolní obce s rozšířením letiště nesouhlasí a bojují proti němu. Obávají se například nadměrného hluku a dopadu na podzemní vody.

  Zdroj: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/letiste-vodochody-ma-platny-posudek-eia-je-bliz-rozsireni/1516089

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 7 Thumb down 0

 • DaK napsal:

  Nechápu též, co s tím soudy mají co společného. Máte případně nějaký ověřený zdroj?

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 12 Thumb down 0

 • Petr Utěkal napsal:

  No – to právě s tou notifikací není jasné – do toho soudy nemají co mluvit – ale počkejme, co vlastně v pondělí ministr řekne.
  Pokud vydají i kladnou notifikaci, je celý tento stát, resp. jeho orgány (tudíž i politici) placen Pentou.
  Pak nezbude, než volit extrémní strany.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 13 Thumb down 0

 • Aleš napsal:

  A to už je ta notifikace, že EIA vyhovuje novému zákonu o EIA?

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 9 Thumb down 0

 • Holik napsal:

  V pondělí mzp zveřejní kladnou EIA lv. Všechny soudy podpořili projekt.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 9 Thumb down 4

 • DaK napsal:

  Čeká se na volby. Též si myslím, že se teď již nic nestane.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 13 Thumb down 1

 • Holik napsal:

  Mělo tam byt neshoreĺi

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 14 Thumb down 1

 • Libor holik napsal:

  Proč neshodli původci zla

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 15 Thumb down 1

 • DaK napsal:

  Vodochody (u Prahy) – U Vodochod u Prahy, nedaleko místního letiště, hořelo pole o rozloze 800krát 300 metrů. Hořet začalo zhruba v 15:40. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, na místě pomáhal hasit i vrtulník s bambivakem, který shodil vodu celkem čtyřikrát. Do boje s požárem se zapojili také hasiči z vodochodského letiště, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. V 17:30 se požár přestal šířit, v 18:40 se hasičům podařilo oheň definitivně uhasit. Příčina požáru a způsobené škody zatím nejsou známé.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 12 Thumb down 1

 • DaK napsal:

  Jistého nebude nikdy nic, bohužel u nás jsou ve státní sféře úplatní všichni..

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 17 Thumb down 1

 • Petr Utěkal napsal:

  Jako že se čeká, jak dopadnou ve volbách partaje napojené na Pentu (TOP, ČSSD, …)?

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 17 Thumb down 1

 • DaK napsal:

  Tak čím déle se to bude natahovat, tak tím lépe :)

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 17 Thumb down 2

 • Petr Utěkal napsal:

  No, uznání Posudku – není to tak doslova. MŽP ten Posudek zrušilo, ovšem NS rozhodl, že se to nesmí dělat. Nechápu proč, každý má právo uznat svůj vlastní omyl nebo chybu a napravit to. NS ovšem je evidentně placen mafiány a pracuje pro ně.
  Nicméně – ta dokumentace EIA a celý proběhlý proces nevyhovuje novému zákonu o EIA, takže by neměla být vydána tzv. Notifikace. A to – nechápu proč – dosud MŽP neudělalo.

  Well-loved. Like or Dislike: Thumb up 18 Thumb down 1